Przeprowadzki
Szwajcaria

Jesteśmy firmą z blisko 30 letnim doświadczeniem, która wykorzystując swoją wiedzę przeprowadza klientów do Szwajcarii lub ze Szwajcarii do Polski. Skontaktuj się z nami i Tobie pomożemy. Organizujemy odprawy celne.

Przeprowadzki i transport do Szwajcarii. Przeprowadzka Szwajcaria Polska

Z nami bezpiecznie i sprawnie przetransportujesz swoje rzeczy między Szwajcarią a Polską. Już od bisko 30 lat firma Home-Service organizuje  przeprowadzki Szwajcaria Polska i mamy w tym bardzo duże doświadczenie. Nasza oferta obejmuje pełen zakres usług od załadunku i transportu po pakowanie i montaż mebli. Dbamy o każdy detal, aby transport mebli ze Szwajcarii do Polski przebiegał bez problemów i zgodnie z obowiązującymi przepisami. W Twoim imieniu zadbamy o odprawę celną na granicy szwajcarskiej i pomożemy w odprawie końcowej w Polsce. Podpowiemy jak się do tego przygotować i jakie dokumenty są niezbędne do przekroczenia granicy.

Przeprowadzki mieszkań i domów Szwajcaria Polska

Nasze usługi obejmujące cały proces przenosin od pakowania, przez załadunek na specjalistyczne meblowozy, aż po dostarczenie i rozpakowanie rzeczy. Mamy w ofercie zróżnicowane meblowozy, w tym pojemne ciężarówki o kubaturze 50m3 i ładowności 4,2T, które z powodzeniem pomieszczą nawet mieszkanie 3-4 pokojowego. Nasze ciężarówki są szczególnie przydatne w przeprowadzkach dużych nieruchomości do miejscowości poza granicami kraju. W celu usprawnienia procesu załadunku, oferujemy dostęp do windy załadunkowej. Specjalizujemy się w przewozie różnorodnych przedmiotów, zapewniając profesjonalną obsługę na każdym etapie. Rzeczy, który najczęściej przewozimy:

 • Meble: łóżka, sofy, stoły, krzesła, szafy, komody
 • Sprzęt AGD: lodówki, kuchenki, pralki, zmywarki, mikrofalówki, odkurzacze
 • Elektronika: telewizory, komputery, sprzęt audio, konsole do gier, lampy,
 • Ubrania i akcesoria: odzież, buty, torebki,
 • Książki i dokumenty,
 • Naczynia i przybory kuchenne: talerze, kubki, sztućce, garnki, patelnie,
 • Dekoracje i ozdoby: obrazy, rzeźby, wazony, zegary ścienne i stojące,
 • Narzędzia: narzędzia ręczne, elektronarzędzia

Przeprowadzki do Szwajcarii – dbamy o przepisy i posiadamy niezbędne licencje międzynarodowe

21 maja 2022r dyrektywą Komisji Europejskiej wprowadzono tzw. Pakiet Mobilności rozszerzono konieczność posiadania licencji międzynarodowej na przewóz rzeczy o pojazdy o DMC do 3,5T czyli tzw. samochody dostawcze. Od tego momentu każdy przewoźnik wykonujący transport – w tym przeprowadzkę – poza granicę Polski w tym wykonujący przeprowadzki do Szwajcarii musi posiadać licencję. Kara za brak licencji podczas kontroli to 12.000 zł oraz brak możliwości kontynuowania jazdy. Więcej w artykule licencje do 3,5T.

Jesteśmy uczciwą i rzetelną firmą i nie narażamy naszych klientów na niepotrzebny stres i wydatki. Bardzo dbamy o zachowanie najwyższych standardów i stosowanie się do ogólnie obowiązujących przepisów. Dlatego zadbaliśmy o to aby posiadać zarówno licencję na samochody o DMC do 3,5T jak i ciężarówki powyżej 3,5T. Więcej

Transport mebli i towarów do Szwajcarii

Oprócz klasycznych usług przeprowadzkowych oferujemy również typowe usługi transportowe. Przewozimy meble oraz wszelkie rzeczy codziennego użytku. Szwajcaria znajduje się niecałe 800 km od Polskiej granicy i jest częstym kierunkiem naszych tras. W Szwajcarii żyje obecnie około 200 tys. Polaków i pewna część tych osób wraca obecnie do Polski. Największe skupisko naszych rodaków znajduje się w Zurychu, Genewie, Lozannie, Bazylei oraz Bernie.
Ofertę naszą kierujemy przede wszystkim do osób, które w poszukiwaniu nowego miejsca pracy planują przeprowadzkę do Szwajcarii. Nie jest to zwykła przeprowadzka, gdyż w odróżnieniu do innych krajów Unii Europejskiej – wymaga odprawy celnej. Przeprowadzając się do Szwajcarii zazwyczaj przekraczamy granicę z Niemcami lub Austrią. Rzadziej transport do Szwajcarii odbywa się przez Francję. Bardzo istotne jest aby na granicy mieć zaprzyjaźnioną agencję celną, która przygotuje dokumenty do odprawy. Planując przeprowadzkę do Szwajcarii musimy też uwzględnić godziny pracy Urzędów Celnych, gdyż po zakończeniu ich pracy nie będzie możliwy przejazd z rzeczami. Urzędy zajmują się odprawą celną zazwyczaj od godz. 7.00 – 17.00.

Ze względu na to, że Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej osoby wjeżdżające i wyjeżdżające ze Szwajcarii obowiązuje procedura celna. Cła jednak nie musimy płacić jeśli przewozimy swoje rzeczy w postaci majątku ruchomego oraz dobytku gospodarstwa domowego. Aby podlegać zwolnieniu z opłat celnych podczas przeprowadzki do Szwajcarii należy spełnić kilka warunków: należy posiadać umowę o pracę z pracodawcą szwajcarskim, być najemcą mieszkania w Szwajcarii oraz należy posiadać również oprócz ważnego dowodu osobistego i paszportu stałe zameldowanie poza obszarem Szwajcarii. Osoba ubiegająca się o zwolnienie z cła nie może być wcześniej karana na terenie Szwajcarii oraz Unii Europejskiej.

Podział administracyjny Szwajcarii obejmuje 26 kantonów, które charakteryzują się bardzo dużą autonomią. Najbardziej popularne kierunki transportu przeprowadzki wśród naszych rodaków to kantony Zurych, Genewa i Lozanna. Stolica pierwszego z nich to największe miasto finansowe w Europie. To tutaj znajduje się Bank UBS oraz MAN Energy Solution które to firmy są naszymi klientami. Kolejny nasz duży klient w Szwajcarii to CERN Europejska Organizacja Badań Jądrowych, która zatrudnia naukowców z Polski.

Co oferujemy ?

Przeprowadzki Szwajcaria Polska – kompleksowa obsługa

Pakowanie

Sprawnie i bezpiecznie

Przeprowadzki zagraniczne ze Szwajcarii do Polski wymagają fachowego spakowania rzeczy. Zapewniamy wsparcie przy pakowaniu przedmiotów codziennego użytku, takich jak naczynia, szklane przedmioty, odzież czy książki. Dysponujemy kompletnym asortymentem materiałów do pakowania, w tym kartonami, papierem pakowym i foliami, które gwarantują bezpieczeństwo Twoich rzeczy podczas transportu.

Demontaż

Efektywnie i fachowo

Dysponujemy niezbędną wiedzą i umiejętnościami do profesjonalnego demontażu i montażu mebli, bez względu na to czy są to szafy, komody czy łóżka. Demontaż umożliwia wyniesienie gabarytowych rzeczy z wąskich pomieszczeń. Po przewiezieniu meble zostaną ponownie zmontowane i ustawione we wskazanym miejscu.

Załadunek

Starannie i profesjonalnie

Oferujemy profesjonalne i bezpieczne załadunki mebli, korzystając z szerokiej gamy sprawdzonych technik. Dokładnie zabezpieczamy meble, zapewniając im ochronę podczas przewozu do Szwajcarii.

Transport

Bezpiecznie i do celu

Przetransportujemy Twoje rzeczy w dowolne miejsce Szwajcarii odpowiednio dobranym meblowozem, który będzie dostosowany do ilości przewożonych mebli. Oferujemy zarówno samochody dostawcze jak i ciężarowe. Stosujemy wyłącznie zabudowę kontenerowa. Nie stosujemy plandek.

Jak zamówić usługę:

Przeprowadzka do Szwajcarii – w 6 krokach

1

Pierwszy kontakt – uzyskanie podstawowych danych

Skontaktuj się z nami przez e-mail, WhatsApp, formularz wyceny lub telefonicznie. Ustalimy czy jest to przeprowadzka do Szwajcarii czy ze Szwajcarii do Polski. Co chcesz przewieźć, ile jest rzeczy, jakie są warunki dojazdów do posesji, na którym piętrze znajduje się mieszkanie oraz jaki jest zakres prac do wykonania.

1
2

Obliczenie objętości i wagi rzeczy

Na podstawie uzyskanych informacji obliczamy jaki jest ciężar rzeczy oraz ich objętość. Jest nam to potrzebne do dopasowania odpowiedniego meblowozu. Do tego celu służy kalkulator przeprowadzkowy.

2
3

Wybór meblowozu

Wybór odpowiedniego meblowozu wpływa na jakość usługi i bezpieczeństwo. Musimy zmieścić rzeczy i jednocześnie zmieścić się wagowo w ładowności samochodu. Mamy do dyspozycji meblowozy od 1T do 4,2T

3
4

Podpisanie umowy

Na tym etapie sporządzamy umowę, w której uwzględniamy plan logistyczny przeprowadzki, łącznie z godzinami załadunku i rozładunku.

4
5

Dzień przeprowadzki – załadunek rzeczy

W dniu przeprowadzki, o ustalonej godzinie przybywa ekipa przeprowadzkowa i rzeczy są znoszone do meblowozu a następnie fachowo układane.

5
6

Dostarczenie rzeczy

W zależności od długości trasy i środka transportu rzeczy są dostarczane następnego dnia pod wskazany. Jeśli jest to ciężarówka to zazwyczaj są to dwa dni.

6

My już skorzystaliśmy

Teraz twoja kolej

Przeprowadzki Szwajcaria – cennik

Mercedes Atego

50m3


 • Ilość kilometrów: 2700 km
 • Cena: 17000 – 18000 zł
 • Ilość kilometrów: 2600 km
 • Cena: 16500 – 17500 zł
 • Ilość kilometrów: 2300 km
 • Cena: 15000 – 16000 zł

Renault Master

20m3


 • Ilość kilometrów: 2700 km
 • Cena: 8500 – 9000 zł
 • Ilość kilometrów: 2600 km
 • Cena: 8000 – 8500 zł
 • Ilość kilometrów: 2300 km
 • Cena: 7500 – 8000 zł

Najczęściej zadawane pytania

Podczas przeprowadzek do Szwajcarii naszych klientów nurtują różne pytania. Oto niektóre z nich:

F.A.Q

O Firmie

Od 1995r. organizujemy profesjonalne przeprowadzki lokalne, krajowe i międzynarodowe. Dysponujemy szeroką gamą meblowozów przystosowanych do wykonywania przeprowadzek.

Dane adresowe

 • ul. Francuska 52 pok. 16

 • 65-943 Zielona Góra

 • Pn-pt 08:00 – 18:00

 • Sobota 08:00 – 14.00

Projekt i wykonanie: Home-Service Mariusz Jagodziński

Scroll to Top