Przeprowadzki
Norwegia

Jesteśmy firmą z 30 letnim doświadczeniem, która wykorzystując swoją wiedzę przeprowadza klientów do Norwegii lub z Norwegii do Polski. Skontaktuj się z nami i Tobie pomożemy. Posiadamy niezbędną licencję międzynarodową.

Przeprowadzki i transport do Norwegii. Przeprowadzka Norwegia Polska

Przeprowadzki do Norwegii to od kilkunastu lat popularny kierunek wyjazdów naszych rodaków. Wielu polskich fachowców otrzymuje w Norwegii korzystne kontrakty i przewozi cały swój dobytek do tego kraju. Można tu wymienić przede wszystkim lekarzy w różnych specjalnościach oraz pracowników przemysłu stoczniowego (spawaczy i monterów), informatyków oraz szeroko pojętą branżę budowlaną. Przeprowadzki z Polski do Norwegii to nie tylko kierunek Oslo, ale również Norwegia Zachodnia. Znajdują się tam dwa duże centra – Bergen i Stavanger. Bergen to drugie co do wielkości miasto Królestwa, z rozwiniętym przemysłem stoczniowym, rafineryjnym oraz maszynowym. Stavanger jest stolicą norweskiego przemysłu naftowego, działa tu także branża stoczniowa i budowlana. To właśnie między innymi te regiony kraju Polacy obrali sobie jako cel swoich wyjazdów.

Przeprowadzki mieszkań i domów do Norwegii

Mamy duże doświadczenie związane z przeprowadzkami na odcinku Polska Norwegia. Można u nas zamówić też wszelkie usługi związane z przeprowadzką i transportem. Począwszy od pakowania rzeczy, przez załadunek na meblowóz, transport i rozpakowanie. Wszystkie przeprowadzki są ubezpieczone d kwoty 200.000 zł.

Dysponujemy samochodami o różnych gabarytach w tym dużymi meblowozami, których objętość wynosi 50m3 a ładowność 4,2T. Meblowozy pomieszczą wyposażenie nawet mieszkania 3 – 4 pokojowego. Ciężarówka jest szczególnie przydatna podczas przeprowadzek dużych mieszkań i domów do innych miast za granicą. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wykorzystania windy załadunkowej.
Oto co najczęściej przewozimy:

 • Meble: łóżka, sofy, stoły, krzesła, szafy, komody
 • Sprzęt AGD: lodówki, kuchenki, pralki, zmywarki, mikrofalówki, odkurzacze
 • Elektronika: telewizory, komputery, sprzęt audio, konsole do gier, lampy,
 • Ubrania i akcesoria: odzież, buty, torebki,
 • Książki i dokumenty,
 • Naczynia i przybory kuchenne: talerze, kubki, sztućce, garnki, patelnie,
 • Dekoracje i ozdoby: obrazy, rzeźby, wazony, zegary ścienne i stojące,
 • Narzędzia: narzędzia ręczne, elektronarzędzia

Przeprowadzki Polska Norwegia – jesteśmy wiarygodną firmą i posiadamy niezbędne licencje międzynarodowe

21 maja 2022r dyrektywą Komisji Europejskiej wprowadzono tzw. Pakiet Mobilności rozszerzono konieczność posiadania licencji międzynarodowej na przewóz rzeczy o pojazdy o DMC do 3,5T czyli tzw. samochody dostawcze. Od tego momentu każdy przewoźnik wykonujący transport – w tym przeprowadzkę – poza granicę Polski musi posiadać licencję. Kara za brak licencji podczas kontroli to 12.000 zł oraz brak możliwości kontynuowania jazdy. Więcej w artykule licencje do 3,5T.

Jesteśmy uczciwą i rzetelną firmą i nie narażamy naszych klientów na niepotrzebny stres i wydatki. Bardzo dbamy o zachowanie najwyższych standardów i stosowanie się do ogólnie obowiązujących przepisów. Dlatego zadbaliśmy o to aby posiadać zarówno licencję na samochody o DMC do 3,5T jak i ciężarówki powyżej 3,5T. Więcej

Transport mebli i towarów z Norwegii do Polski

Oprócz klasycznych usług przeprowadzkowych oferujemy również typowe usługi transportowe. Norwegia ze względu na bliskość naszej granicy są bardzo częstym kierunkiem, który wykonujemy. Oczywiście głównym towarem jaki przewozimy są różnego typu meble takie jak: szafy, regały, komody, łóżka czy czy kanapy.

W ramach naszych usług możemy też przewieźć m.in. materiały budowlane, elektronikę, sprzęt AGD oraz inne artykuły codziennego użytku.
W ofercie posiadamy zarówno samochody dostawcze jak i ciężarówki. Zaletą tej usługi jest możliwość wynajęcia samochodu wraz z kierowcą i jeśli towar znajduje się na paletach kierowca jest w stanie samodzielnie załadować towar. Jeśli interesują cię dokładne parametry samochodów zapraszamy do działu: meblowozy.

W ostatnich latach zauważalny jest trend powrotów Polaków z Norwegii do Polski. Jednym z czynników wpływających na ten proces jest słabszy kurs korony norweskiej w stosunku do złotówki, co sprawia, że zarobki w Norwegii przestają być tak atrakcyjne. Oprócz tego, rosnące koszty życia w Norwegii oraz coraz większa konkurencja na rynku pracy również skłaniają Polaków do powrotu do kraju. Naszą ofertę kierujemy właśnie do takich osób.

Trasę Polska Norwegia można pokonać na dwa sposoby. Pierwszy sposób obejmuje trasę drogą lądową – jadąc przez Niemcy oraz Danię. Trasa, jaka jest do pokonania, liczona od granicy polsko – niemieckiej do Malmö, wynosi blisko 900km. Dodatkowo na trasie należy opłacić przejazd przez dwa mosty: Storebælt (cena 96 Euro) oraz Øresund- łączący Danię z Szwecją (cena 86 Euro).

Drugi sposób dotarcia do Norwegii to podróż drogą morską. W zależności od potrzeb możemy skorzystać z dwóch tras promowych, których koszty wynoszą odpowiednio – stan na dzień 20 marca 2023r.:

Trasa Świnoujście Ystadt
Mercedes Atego 50m3 – ok. 700 Euro (2 osoby)
Renault Master 20m3 – ok. 550 Euro (2 osoby)
Trasa Gdańsk Ystadt – Nynäshamn
Mercedes Atego 50m3 – ok. 1250 Euro (2 osoby)
Renault Master 20m3 – ok. 1020 Euro (2 osoby)

Co oferujemy ?

Przeprowadzko Norwegia Polska – zakres usług

Pakowanie

Sprawnie i bezpiecznie

Przeprowadzki do Skandynawii wymagają fachowego spakowania rzeczy. Zapewniamy wsparcie przy pakowaniu przedmiotów codziennego użytku, takich jak naczynia, szklane przedmioty, odzież czy książki. Dysponujemy kompletnym asortymentem materiałów do pakowania, w tym kartonami, papierem pakowym i foliami, które gwarantują bezpieczeństwo Twoich rzeczy podczas transportu.

Demontaż

Efektywnie i fachowo

Dysponujemy niezbędną wiedzą i umiejętnościami do profesjonalnego demontażu i montażu mebli, bez względu na to czy są to szafy, komody czy łóżka. Demontaż umożliwia wyniesienie gabarytowych rzeczy z wąskich pomieszczeń. Po przewiezieniu meble zostaną ponownie zmontowane i ustawione we wskazanym miejscu.

Załadunek

Starannie i profesjonalnie

Oferujemy profesjonalne i bezpieczne załadunki mebli, korzystając z szerokiej gamy sprawdzonych technik. Dokładnie zabezpieczamy meble, zapewniając im ochronę podczas transportu do Norwegii.

Transport

Bezpiecznie i do celu

Przetransportujemy Twoje rzeczy w dowolne miejsce Norwegii odpowiednio dobranym meblowozem, który będzie dostosowany do ilości przewożonych mebli. Oferujemy zarówno samochody dostawcze jak i ciężarowe. Stosujemy wyłącznie bezpieczną zabudowę kontenerowa. Nie stosujemy plandek.

Jak zamówić usługę:

6 kroków do zamówienia przeprowadzki do Norwegii

1

Pierwszy kontakt – uzyskanie podstawowych danych

Skontaktuj się z nami przez e-mail, WhatsApp, formularz lub telefonicznie. Musimy ustalić czy przeprowadzasz się do Norwegii, czy wracasz z Norwegii do Polski. Co chcesz przewieźć, ile jest rzeczy, jakie są warunki dojazdów do posesji, na którym piętrze znajduje się mieszkanie oraz jaki jest zakres prac do wykonania.

1
2

Obliczenie objętości i wagi rzeczy

Na podstawie uzyskanych informacji obliczamy jaki jest ciężar rzeczy oraz ich objętość. Jest nam to potrzebne do dopasowania odpowiedniego meblowozu. Do tego celu służy kalkulator przeprowadzkowy.

2
3

Wybór meblowozu

Wybór odpowiedniego meblowozu wpływa na jakość usługi i bezpieczeństwo. Musimy zmieścić rzeczy i jednocześnie zmieścić się wagowo w ładowności samochodu. Mamy do dyspozycji meblowozy od 1T do 4,2T

3
4

Podpisanie umowy

Na tym etapie sporządzamy umowę, w której uwzględniamy plan logistyczny przeprowadzki, łącznie z godzinami załadunku i rozładunku.

4
5

Dzień przeprowadzki – załadunek rzeczy

W dniu przeprowadzki, o ustalonej godzinie przybywa ekipa przeprowadzkowa i rzeczy są znoszone do meblowozu a następnie fachowo układane.

5
6

Dostarczenie rzeczy

W zależności od miejsca wyładunku i wykorzystanego środka transportu potrzebujemy od 2 do 4 dni na dostarczenie rzeczy pod wskazany adres w Norwegii.

6

My już skorzystaliśmy

Teraz twoja kolej

Przykładowe ceny przeprowadzek Norwegia Polska

Mercedes Atego

50m3


 • Ilość kilometrów: 3200 km
 • Cena: 16500 – 17500 zł + prom
 • Ilość kilometrów: 4100 km
 • Cena: 21000 – 22000 zł
 • Ilość kilometrów: 4000 km
 • Cena: 20500 – 21500 zł

Renault Master

20m3


 • Ilość kilometrów: 3200 km
 • Cena: 8500 – 9000 zł + prom
 • Ilość kilometrów: 4100 km
 • Cena: 10500 – 11000 zł
 • Ilość kilometrów: 4000 km
 • Cena: 11000 – 11500 zł

Najczęściej zadawane pytania

Podczas przeprowadzek do Niemiec naszych klientów nurtują różne pytania. Oto niektóre z nich:

F.A.Q

O Firmie

Od 1995r. organizujemy profesjonalne przeprowadzki lokalne, krajowe i międzynarodowe. Dysponujemy szeroką gamą meblowozów przystosowanych do wykonywania przeprowadzek.

Dane adresowe

 • ul. Francuska 52 pok. 16

 • 65-943 Zielona Góra

 • Pn-pt 08:00 – 18:00

 • Sobota 08:00 – 14.00

Projekt i wykonanie: Home-Service Mariusz Jagodziński

Scroll to Top