Przeprowadzki
Austria

Jesteśmy firmą z 30 letnim doświadczeniem, która wykorzystując swoją wiedzę przeprowadza klientów do Austrii lub z Austrii do Polski. Skontaktuj się z nami i Tobie pomożemy. Posiadamy niezbędną licencję międzynarodową.

Przeprowadzki i transport do Austrii. Przeprowadzka Austria Polska

Jeśli w Twoich planach jest przeprowadzka do Austrii bądź z Austrii do Polski, to możemy zaproponować korzystne warunki wykonania usługi. Ponieważ w Austrii mieszka ponad 55 tys. Polaków, przeprowadzki z tego kierunku są dosyć często wybierane przez naszych rodaków. Największe skupisko Polonii znajduje się w Wiedniu i wynosi ok. 30 tys. Równie liczne skupiska naszych rodaków znajdują się w Linz, Graz oraz Loben.

W skład Austrii wchodzi dziewięć krajów związkowych (Landów). Nasza firma wykonuje przeprowadzki z dowolnego landu Austrii. Są to: Burgerland, Karyntia, Dolna Austria, Górna Austria, Salzburg, Styria, Tyrol, Vorarlberg oraz Wiedeń.

Przeprowadzki mieszkań i domów do Austrii – 30 lat doświadczenia

Mamy ogromne długoletnie doświadczenie związane z przeprowadzkami na odcinku Austria Polska. Można u nas zamówić też wszelkie usługi związane z przeprowadzką i transportem do Austrii. Począwszy od pakowania rzeczy, przez załadunek na meblowóz, transport i rozpakowanie. Organizujemy przeprowadzki osób prywatnych przeprowadzając osoby prywatne oraz firmy przewożąc również wyposażenie biur.
Dysponujemy samochodami o różnych gabarytach w tym dużymi meblowozami, których objętość wynosi 50m3 a ładowność 4,2T. Meblowozy pomieszczą wyposażenie nawet mieszkania 3 – 4 pokojowego. Ciężarówka jest szczególnie przydatna podczas przeprowadzek dużych mieszkań i domów do innych miast za granicą. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wykorzystania windy załadunkowej.
Oto co najczęściej przewozimy:

 • Meble: łóżka, sofy, stoły, krzesła, szafy, komody
 • Sprzęt AGD: lodówki, kuchenki, pralki, zmywarki, mikrofalówki, odkurzacze
 • Elektronika: telewizory, komputery, sprzęt audio, konsole do gier, lampy,
 • Ubrania i akcesoria: odzież, buty, torebki,
 • Książki i dokumenty,
 • Naczynia i przybory kuchenne: talerze, kubki, sztućce, garnki, patelnie,
 • Dekoracje i ozdoby: obrazy, rzeźby, wazony, zegary ścienne i stojące,
 • Narzędzia: narzędzia ręczne, elektronarzędzia

Przeprowadzki do Austrii – jesteśmy rzetelną firmą i posiadamy niezbędne licencje międzynarodowe

21 maja 2022r dyrektywą Komisji Europejskiej wprowadzono tzw. Pakiet Mobilności rozszerzono konieczność posiadania licencji międzynarodowej na przewóz rzeczy o pojazdy o DMC do 3,5T czyli tzw. samochody dostawcze. Od tego momentu każdy przewoźnik wykonujący transport – w tym przeprowadzkę – poza granicę Polski musi posiadać licencję. Kara za brak licencji podczas kontroli to 12.000 zł oraz brak możliwości kontynuowania jazdy. Więcej w artykule licencje do 3,5T.

Jesteśmy uczciwą i rzetelną firmą i nie narażamy naszych klientów na niepotrzebny stres i wydatki. Bardzo dbamy o zachowanie najwyższych standardów i stosowanie się do ogólnie obowiązujących przepisów. Dlatego zadbaliśmy o to aby posiadać zarówno licencję na samochody o DMC do 3,5T jak i ciężarówki powyżej 3,5T. Więcej

Transport mebli i towarów do Austrii

Oprócz klasycznych usług przeprowadzkowych oferujemy również typowe usługi transportowe. Niemcy ze względu na bliskość naszej granicy są bardzo częstym kierunkiem, który wykonujemy. Oczywiście głównym towarem jaki przewozimy są różnego typu meble takie jak: szafy, regały, komody, łóżka czy czy kanapy.

Nie oznacza to, że nie przewozimy innych rzeczy. W ramach naszych usług transportujemy m.in. materiały budowlane, elektronika, sprzęt AGD oraz inne artykuły konsumpcyjne i handlowe.
W ofercie posiadamy zarówno samochody dostawcze jak i ciężarówki. Zaletą tej usługi jest możliwość wynajęcia samochodu wraz z kierowcą i jeśli towar znajduje się na paletach kierowca jest w stanie samodzielnie załadować towar. Jeśli interesują cię dokładne parametry samochodów zapraszamy do działu: meblowozy.

Drogi w Austrii są płatne, a koszt przejazdu zależy od wielkości i masy pojazdu. Samochody o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5t obowiązuje winieta, która wynosi odpowiednio: 10 dniowa 9,40 Euro, 2 miesięczna 27,40 Euro, 1 roczna 91,10 Euro. W przypadku samochodów ciężarowych /dmc powyżej 3,5t) koszt przejazdu wynosi średnio 20 Ec/km.

Blisko trzydziestoletnim stażem w branży przeprowadzek, nasi wykwalifikowani pracownicy gwarantują pełną obsługę, opartą na solidnej wiedzy i doświadczeniu.

Rozumiemy, jak ważne jest dla Ciebie Twoje mienie, dlatego zapewnimy mu bezpieczne zapakowanie i transport. Nasza oferta obejmuje ubezpieczenie na kwotę 200 000 zł, aby zapewnić Ci ochronę w trakcie przeprowadzki do Austrii.

Nasi pracownicy będą Cię wspierać na każdym kroku podczas Twojej przeprowadzki, począwszy od pakowania po dostarczenie Twojego mienia na miejsce przeznaczenia. Jesteśmy tutaj, by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

Jesteśmy świadomi, że przeprowadzki do Austrii wiążą się z pewnymi kosztami, dlatego zapewniamy konkurencyjne ceny i dostosowane podejście do potrzeb każdego klienta. Aby te ceny obniżyć wprowadziliśmy dział okazje, gdzie można sprawdzić, czy samochód nie wraca z jakiejś trasy na pusto i jest miejsce na doładunek.

Co oferujemy ?

Przeprowadzko Austria Polska – zakres usług

Pakowanie

Sprawnie i bezpiecznie

Przeprowadzki na odcinku Austria Polska wymagają fachowego spakowania rzeczy. Zapewniamy wsparcie przy pakowaniu przedmiotów codziennego użytku, takich jak naczynia, szklane przedmioty, odzież czy książki. Dysponujemy kompletnym asortymentem materiałów do pakowania, w tym kartonami, papierem pakowym i foliami, które gwarantują bezpieczeństwo Twoich rzeczy podczas transportu.

Demontaż

Efektywnie i fachowo

Dysponujemy niezbędną wiedzą i umiejętnościami do profesjonalnego demontażu i montażu mebli, bez względu na to czy są to szafy, komody czy łóżka. Demontaż umożliwia wyniesienie gabarytowych rzeczy z wąskich pomieszczeń. Po przewiezieniu meble zostaną ponownie zmontowane i ustawione we wskazanym miejscu.

Załadunek

Starannie i profesjonalnie

Oferujemy profesjonalne i bezpieczne załadunki mebli, korzystając z szerokiej gamy sprawdzonych technik. Dokładnie zabezpieczamy meble, zapewniając im ochronę podczas transportu do Austrii.

Transport

Bezpiecznie i do celu

Przetransportujemy Twoje rzeczy w dowolne miejsce Austrii odpowiednio dobranym meblowozem, który będzie dostosowany do ilości przewożonych mebli. Oferujemy zarówno samochody dostawcze jak i ciężarowe. Stosujemy wyłącznie zabudowę kontenerowa. Nie stosujemy plandek.

Jak zamówić usługę:

6 kroków do zamówienia przeprowadzki do Austrii

1

Pierwszy kontakt – uzyskanie podstawowych danych

Skontaktuj się z nami przez e-mail, WhatsApp, formularz lub telefonicznie. Ustalimy czy przeprowadzasz się do Austrii czy z Austrii do Polski. Co chcesz przewieźć, ile jest rzeczy, jakie są warunki dojazdów do posesji, na którym piętrze znajduje się mieszkanie oraz jaki jest zakres prac do wykonania.

1
2

Obliczenie objętości i wagi rzeczy

Na podstawie uzyskanych informacji obliczamy jaki jest ciężar rzeczy oraz ich objętość. Jest nam to potrzebne do dopasowania odpowiedniego meblowozu. Do tego celu służy kalkulator przeprowadzkowy.

2
3

Wybór meblowozu

Wybór odpowiedniego meblowozu wpływa na jakość usługi i bezpieczeństwo. Musimy zmieścić rzeczy i jednocześnie zmieścić się wagowo w ładowności samochodu. Mamy do dyspozycji meblowozy od 1T do 4,2T

3
4

Podpisanie umowy

Na tym etapie sporządzamy umowę, w której uwzględniamy plan logistyczny przeprowadzki, łącznie z godzinami załadunku i rozładunku.

4
5

Dzień przeprowadzki – załadunek rzeczy

W dniu przeprowadzki, o ustalonej godzinie przybywa ekipa przeprowadzkowa i rzeczy są znoszone do meblowozu a następnie fachowo układane.

5
6

Dostarczenie rzeczy

W zależności od długości trasy w tym samym dniu bądź w następnym rzeczy są dostarczane pod wskazany adres a następnie wnoszone do mieszkania.

6

My już skorzystaliśmy

Teraz twoja kolej

Przykładowe ceny przeprowadzek Austria Polska

Mercedes Atego

50m3


 • Ilość kilometrów: 1770 km
 • Cena: 10000 – 10500 zł
 • Ilość kilometrów: 1950 km
 • Cena: 11000 – 11500 zł
 • Ilość kilometrów: 2400 km
 • Cena: 13000 – 13500 zł

Renault Master

20m3


 • Ilość kilometrów: 1770 km
 • Cena: 5000 – 5500 zł
 • Ilość kilometrów:1950 km
 • Cena: 5500 – 6000 zł
 • Ilość kilometrów: 2400 km
 • Cena: 6500 – 7000 zł

Najczęściej zadawane pytania

Podczas przeprowadzek do Niemiec naszych klientów nurtują różne pytania. Oto niektóre z nich:

F.A.Q

O Firmie

Od 1995r. organizujemy profesjonalne przeprowadzki lokalne, krajowe i międzynarodowe. Dysponujemy szeroką gamą meblowozów przystosowanych do wykonywania przeprowadzek.

Dane adresowe

 • ul. Francuska 52 pok. 16

 • 65-943 Zielona Góra

 • Pn-pt 08:00 – 18:00

 • Sobota 08:00 – 14.00

Projekt i wykonanie: Home-Service Mariusz Jagodziński

Scroll to Top