Przeprowadzki Szwajcaria Polska

Z nami bezpiecznie i sprawnie przetransportujesz swoje rzeczy między Szwajcarią a Polską. Już od ponad 20 lat organizujemy przeprowadzki Szwajcaria Polska i mamy w tym ogromne doświadczenie. Nasza oferta obejmuje pełen zakres usług od załadunku i transportu po pakowanie i montaż mebli. Dbamy o każdy detal, aby transport mebli ze Szwajcarii do Polski przebiegał bez problemów i zgodnie z obowiązującymi przepisami. W Twoim imieniu zadbamy o odprawę celną na granicy szwajcarskiej i pomożemy w odprawie końcowej w Polsce. Podpowiemy jak się do tego przygotować i jakie dokumenty są niezbędne do przekroczenia granicy.
Szwajcaria posiada dobrze rozwiniętą sieć autostrad. Korzystanie z autostrad oraz części dróg szybkiego ruchu jest płatne. Kierowcy pojazdów o ciężarze do 3,5t - bez względu po jakich drogach się poruszają - muszą wykupić roczną winietę która kosztuje 40 CHF. Dodatkowo pobierane są opłaty za przejazd dwoma tunelami. Samochody, których ciężar przekracza 3,5t zobowiązane są do uiszczenia opłat za kazdy przejechany kilometr. Koszt w zależności od stopnia emisji spalin wynośi średnio 0,25 CHF/km.

Przeprowadzki do Szwajcarii - pomagamy we wszystkich formalnościach.


Ofertę naszą kierujemy również do osób, które w poszukiwaniu nowego miejsca pracy planują przeprowadzkę do Szwajcarii. Nie jest to zwykła przeprowadzka, gdyż w odróżnieniu do innych krajów Unii Europejskiej - wymaga odprawy celnej. Przeprowadzając się do Szwajcarii zazwyczaj przekraczamy granicę z Niemcami lub Austrią. Rzadziej transport do Szwajcarii odbywa się przez Francję. Bardzo istotne jest aby na granicy mieć zaprzyjaźnioną agencję celną, która przygotuje dokumenty do odprawy. Planując przeprowadzkę do Szwajcarii musimy też uwzględnić godziny pracy Urzędów Celnych, gdyż po zakończeniu ich pracy nie będzie możliwy przejazd z rzeczami. Urzędy zajmują się odprawą celną zazwyczaj od godz. 7.00 - 17.00.

 

Mienie przesiedleńcze Szwajcaria - jakie dokumenty ?


Ze względu na to, że Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej osoby wjeżdżające i wyjeżdżające ze Szwajcarii obowiązuje procedura celna. Cła jednak nie musimy płacić jeśli przewozimy swoje rzeczy w postaci majątku ruchomego oraz dobytku gospodarstwa domowego. Aby podlegać zwolnieniu z opłat celnych podczas przeprowadzki do Szwajcarii należy spełnić kilka warunków: należy posiadać umowę o pracę z pracodawcą szwajcarskim, być najemcą mieszkania w Szwajcarii oraz należy posiadać również oprócz ważnego dowodu osobistego i paszportu stałe zameldowanie poza obszarem Szwajcarii. Osoba ubiegająca się o zwolnienie z cła nie może być wcześniej karana na terenie Szwajcarii oraz Unii Europejskiej.

 

Szwajcarskie kantony, podział administracyjny i praca


Podział administracyjny Szwajcarii obejmuje 26 kantonów, które charakteryzują się bardzo dużą autonomią. Najbardziej popularne kierunki transportu przeprowadzki wśród naszych rodaków to kantony Zurych, Genewa i Lozanna. Stolica pierwszego z nich to największe miasto finansowe w Europie. To tutaj znajduje się Bank UBS oraz MAN Energy Solution które to firmy są naszymi klientami. Kolejny nasz duży klient w Szwajcarii to CERN Europejska Organizacja Badań Jądrowych, która zatrudnia naukowców z Polski.

Szwajcaria posiada dobrze rozwiniętą sieć autostrad. Korzystanie z autostrad oraz części dróg szybkiego ruchu jest płatne. Kierowcy pojazdów o ciężarze do 3,5t - bez względu po jakich drogach się poruszają - muszą wykupić roczną winietę która kosztuje 40 CHF. Dodatkowo pobierane są opłaty za przejazd dwoma tunelami. Samochody, których ciężar przekracza 3,5t zobowiązane są do uiszczenia opłat za każdy przejechany kilometr. Koszt w zależności od stopnia emisji spalin wynosi średnio 0,25 CHF/km.


Przeprowadzki do Szwajcarii - zakres wykonywanych usług:

Klient nie musi o nic się martwić podczas przeprowadzki do Szwajcarii. Firma Home-Service zaplanuje całą logistykę i zajmie się pracami związanymi z przygotowaniem rzeczy do transportu oraz samym załadunkiem. A co najważniejsze zadbamy o

 • Usługa pakowania – pracownicy naszej firmy pomogą w spakowaniu rzeczy codziennego użytku takie jak naczynia, szklane przedmioty, odzież itp. Posiadamy pełen zakres materiałów pakowych takich jak: kartony, folie pęcherzykową, taśmę klejącą oraz papier pakowy

 • Transport – dopasujemy odpowiedni meblowóz. Zadbamy aby wszystko się zmieściło i jednocześnie nie przekroczyło ładowności samochodu. Jest bardzo istotne, gdyż do Szwajcarii samochód nie może być przeładowany nawet o 10 kg. Meblowozy o objętości 20m3 oraz 50m3. Samochody są przystosowane fabrycznie do przeprowadzek – więcej

 • Zniesienie oraz wniesienie rzeczy – ekipa załaduje i wyładuje meble oraz inne rzeczy oraz ustawi we wskazanym miejscu

 • Demontaż i montaż mebli

 • Odprawy celne i reprezentowanie klienta przed Urzędem Celnym

Przeprowadzka do Szwajcarii - dokąd jeździmy:


Możemy przewieźć rzeczy naszych klientów do dowolnego miasta w Szwajcarii. Jednak najczęstszym kierunkiem naszych usług są przeprowadzki Warszawa Zurych. To właśnie do Zurychu oraz Zugu najczęściej transportujemy meble z Polski. Jeśli jednak chcesz przetransportować swój dobytek do innego miasta w Szwajcarii, oczywiście podejmiemy się również tego zdania. Oto przykładowe miejcsowości do których najczęściej jeżdżą nasze meblowozy:

 • Zurych
 • Geneva
 • Bazylea
 • Lozanna
 • Berno
 • Fryburg
 • Wintertur
 • Sankt Gallen
 • Lugano
 • Biel
 • Chur
 • Zug
 • Emmen
 • Gossau
 • Grenchen
 • Horgen
 • Lancy
 • Liestal
 • Martigny
 • Muttenz

Przykładowy cennik przeprowadzek Szwajcaria Polska:


Poniższy ceny obejmuje usługę transportu oraz załadunku i rozładunku rzeczy przez naszą ekipę załadunkową. Ceny nie zawierają usługi pakowania oraz materiałów pakowych.

Przeprowadzki do Szwajcarii
Meblowóz 50m3

Trasa: Warszawa - Zurych
Ilość kilometrów: 2750 km
Cena:  14500 - 15000 zł+ autostrady

Trasa: Wrocław - Bazylea
Ilość kilometrów: 2100  km
Cena: 12000 - 12500 zł + autostrady

Trasa: Poznań – Lozanna
Ilość kilometrów: 2900 km
Cena: 15500 - 16000 zł + autostrady

Trasa: Katowice - Winterthur
Ilość kilometrów: 2300  km
Cena: 12500 - 13000 zł + autostrady

Trasa: Kraków – Geneva
Ilość kilometrów: 3100  km
Cena: 16000 - 16500 zł + autostrady
Przeprowadzki Szwajcaria
Meblowóz 20m3

Trasa: Warszawa - Zurych
lIlość kilometrów: 2750 km
Cena: 7000 - 7500 zł

Trasa: Wrocław - Bazylea
Ilość kilometrów: 2100 km
Cena: 6000 - 6500 zł

Trasa: Poznań - Lozanna
Ilość kilometrów: 2900  km
Cena: 7500 - 8000 zł

Trasa: Katowice – Winterthur
Ilość kilometrów: 2300 km
Cena: 6000 - 6500 zł

Trasa: Kraków – Geneva
Ilość kilometrów: 3100  km
Cena: 8000 - 8500 


Przeprowadzki do Szwajcarii ze względu na odległość nie należą do tanich usług. Podejmując się realizacji takiej usługi, staramy się znaleźć możliwość ich obniżenia. Najlepszym sposobem na to jest połączenie dwóch zleceń różnych klientów, gdy mają one mieć miejsce na zbliżonej trasie i w mniej więcej tym samym terminie. Możesz więc sprawdzić naszą ofertę w dziale okazje! Tu znajdziesz informacje, w jakich kierunkach i terminach udajemy się w najbliższym czasie. Być może znajdziesz „okazję” dla siebie.

Zamówienie
W celu złożenia zamówienia lub indywidualnej wyceny, prosimy o wypełnienie krótkiego formularza oraz jako uzupełnienie kalkulatora przeprowadzkowego. W razie jakichkolwiek pytań bądź niejasności prosimy o kontakt telefoniczny:

Mariusz Jagodziński

Tel.: +48 68 323 29 23
Kom.: +48 601 554 539

E-mail: biuro@przeprowadzka.com.pl
 
Komunikat: W celu zapewnienia Państwu odpowiedniej jakości usług strona korzysta z plików cookies. Pozostając w tym serwisie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.